LIČNE FINANSIJE
Zaradite trgujući dionicama Ferarija sa besplatnih 50€ početnog kapitala
Od februara ove godine do danas, cijena dionica Ferrari-ja je porasla 50%, a trenutno se njima trguje po cijeni od malo manje od 48 dolara. Iskoristite priliku i zaradite trgujući cijenom dionica Ferarija na svjetskoj berzi, sa besplatnih 50 eura početnog kapitala.
Besplatnih 50 eura za trgovanje preuzmite ovdje. Ferrari je postao javna kompanija na Njujorškoj berzi u oktobru 2015. godine sa ciljem prikupljanja 900 miliona dolara. Poslje odvajanja od Fiat Chrysler-a, ranije te godine, kompanija je uvećala prodaju vozila i, što je važnije, podigla očekivanja o budućim prodajama. Tačnije, na osnovu finansijskih izveštaja, kompanija je u prvom kvartalu ove godine uvećala prodaju vozila za 15%, od čega je u Kini, neočekivano, prodaja porasla za 16%. Ponajviše zaslužni za ovaj rast jesu osmocilindrični modeli, od kojih se ističu sportski modeli 488 GTB i 488 Spider, kao i model Ferrari California, svi u cijenovnom rasponu od 200.000 do 300.000 američkih dolara. S tim u vezi, početno očekivanje o prodaji 7900 vozila je promenjeno, pa se sada očekuje prodaja više od 8000 vozila u 2016. godini. Povrh toga, u skladu sa skromnim predviđanjima same kompanije, Ferrari NV očekuje porast isporuke do 9000 vozila, do kraja 2019. godine. Uprkos većoj potražnji, kompanija ne odustaje od svoje poslovne filozofije koja favorizuje luksuz, visok kvalitet izrade i prosječnu cijenu vozila od iznad 190.000 dolara na uštrb uvećanja obrta i snižavanja cijena. Ove godine se očekuje 3 milijarde evra poslovnih prihoda što je više od inicijalno očekivanih 2,9 milijarde eura, kako navodi izvor Blumberga. Takođe, ljubitelji Ferrari-ja, krajem ove godine ili početkom sledeće, s nestrpljenjem očekuju novi model – Ferrari F12 Berlinetta sa početnom cijenom od 400.000 dolara. FXLider ima saradnju sa Fortrade Limited – kompanijom autorizovanom i regulisanom u UK od strane FCA (Financial Conduct Authority) pod licencom broj 609970. Ugovori za razliku u cijeni (CFD) predstavljaju proizvode koji se oslanjaju na financijski leverage i nose visoku razinu rizika za Vaš kapital jer cijene mogu brzo postati nepovoljne za Vas. Ovi proizvodi možda neće biti prikladni za sve klijente i stoga morate biti sigurni da ste razumjeli rizike, a potražite i neovisan savjet. Ovaj materijal ne predstavlja ponudu, tražbinu niti transakciju, glede bilo kojega financijskog instrumenta. Gubici mogu nadmašiti Vaše depozite i od Vas bi se mogle očekivati dodatne uplate. FXLider ne prihvaća bilo kakvu odgovornost za bilo kakvu uporabu ovih komentara niti za posljedice koje iz toga mogu proisteći. Ne daje se nikakvo uvjeravanje niti jamstvo za točnost ili potpunost ovih podataka. Slijedom toga, svaka osoba koja postupi prema njima, radi to u potpunosti na vlastiti rizik.
Izvor: Nezavisne novine
LIČNE FINANSIJE
Svako veče uradite ovo: Najbolji savjeti za uštedu novca
Kako uštedeti više novca je tema koja sve zanima, posebno poslije praznika i kad počnemo da razmišljamo o ljetovanju. (više…)
LIČNE FINANSIJE
Koliko se razlikuje potrošnja goriva po putnom računaru od stvarne potrošnje
Zanimljivo je da većina kompjutera u automobilu obmanjuje u korist vozača i pokazuje više u odnosu na ono koliko vozilo zaista troši. (više…)
LIČNE FINANSIJE
Kako da izbjegnete postpandemijsko trošenje i uštedite
Pandemija koronavirusa finansijski je oštetila brojne porodice, ali je i neke osobe naučila da budu štedljive. (više…)
-
NEKRETNINE8 meseci prije
Počela izgradnja novog stambenog objekta „Bregovi“ u Trebinju
-
TELEKOMUNIKACIJE1 godina prije
Novi pad dionica Mtela, vrijednost kompanije dugo nije bila niža
-
NOVOSTI3 meseca prije
Učesnici Visa olimpijskog triatlona prikupili 26.500 KM za Specijalnu Olimpijadu u Bosni i Hercegovini
-
FINANSIJE11 meseci prije
Vlada RS donijela odluku: Minimalac će biti 900 KM
-
INVESTICIJE1 godina prije
Castellina Srpska preuzela 29,9 posto akcija Napretka
-
NOVOSTI1 godina prije
Prag za PDV se diže na 100.000 KM, neophodan zahtjev za izlazak iz sistema
-
POLJOPRIVREDA1 godina prije
Proizvođači digli ruke, mnogi zbog malina i na sudu
-
FINANSIJE11 meseci prije
Mtel izašao iz vlasništva svoje firme u BiH, sprema se ulazak Britanaca