Connect with us

VIJESTI

Lansira se jeftina verzija Zare – ništa ne košta više od 15 dolara

Objavljeno

 


Odjeća

“Tata Grupa” koja je partner kompanije Inditeks upravlja Zara prodavnicama u Indiji. Najveći konglomerat u zemlji gradi sopstveno carstvo odjeće, trend sličan Zari – ali sve je upola jeftinije.

Njegova maloprodajna firma, Trent doo, prilagodila je svoj lokalni lanac snabdijevanja kako bi isporučili “ekstremno brzu modu” koja može sprovesti stvari direktno sa piste u prodavnice za samo 12 dana, isti vremenski okvir koji ima i Inditeks.

Vlasnik Zare, najveći maloprodajni lanac odjeće na svijetu, poznat je po svojim munjevitim preokretima u proizvodnji i spreman je da donese nove dizajne sa ploča za crtanje na police prodavnica za samo nekoliko nedjelja.

Trent sada planira da širom Indije svake godine otvori 40 prodajnih mjesta svog vodećeg Vestside lanca u kojima ništa ne košta više od 15 dolara, izjavio je predsjednik Noel Tata u intervjuu u Mumbaiju.

Ciljna publika: potrošači koji su modno osvešćeni, ali čiji niski prosječni prihodi znače da je odjeća iz Zare i dalje uglavnom nedostupna. Iako je Trent osnovan 1998. godine, tek je nedavno počeo da pojačava napore u proširenju prodavnica kao odgovor na rastuću potražnju.

“Srednja klasa raste, prihodi su porasli, Indijci putuju više i imaju više novca za potrošnju. Sada kada smo izgradili ovaj model koji dobro funkcioniše, vrijeme je da rastemo brže”, rekao je Noel Tata.

Reklama

Ukupna potrošnja domaćinstva u Indiji će se učetvorostručiti sa sadašnjih 1,5 triliona na 6 triliona dolara do 2030. godine, što ga čini trećim najvećim svjetskim potrošačkim tržištem, navodi se u januarskom izvještaju Svjetskog ekonomskog foruma.

“Osjećaj za modu” stanovništva je evoluirao, naročito u posljednje tri do četiri godine zbog prodora pametnih telefona i konzumiranja podataka na Internetu, rekao je analitičar Abhijet Kundu.

“Svaki potrošač želi da nosi najnoviju modu. Čak i ako je taj potrošač iz manjeg grada, pokušaće da se obuče kao filmski glumac”, dodao je Tata.

 

Bankar.me

Reklama

NOVOSTI

Natalija Trivić podnijela ostavku – Pogledajte ko je najozbiljniji kandidat za novog direktora Aerodroma RS

Objavljeno

 

Direktor Aerodroma Republike Srpske, Natalija Trivić, podnijela je ostavku na tu funkiju, saznaje Srpskainfo.

Trivićeva je ostavku podnijela Nadzornom odboru preduzeća, svjesna da će biti smijenjena s tog mjesta zbog pritisaka iz Ujedinjene Srpske koja traži da joj ova pozicija bude vraćena nakon što je Trivićeva nedavno napustila stranku, tvrde izvori ovog portala.

Navode da je smjena Trivićeve bila spremna za sutrašnju sjednicu Nadzornog odbora Aerodroma RS.

Ona je za direktora je imenovana u septembru prošle godine, na mandat od četiri godine, a prije toga je bila v.d. direktora.

Ove informacije potvrdila je Natalija Trivić za Srpskanfo. Kako kaže, ostavka stupa na snagu zaključno sa 1. avgustom.

Na pitanje novinara Srpskeinfo šta dalje, kratko je odgovorila: „Ne mogu sad to reći, ali naravno da idem dalje“.

Reklama

Aleksandar Trninić dolazi na čelo Aerodroma RS

Aleksandar Trninić, šef Kluba poslanika Ujedinjene Srpske u Narodnoj skupštini Republike Srpske direktora Aerodroma RS, otkriva Capital.

Trninić je za ovaj portal potvrdio vijest koju je objavila Srpskainfo da je bivša funkcionerka US Natalija Trivić podnijela ostavku na mjesto direktora Aerodroma RS. Potvrdio je i da je on jedan od kandidata za tu funkciju.

Prema koalicionom sporazumu mjesto direktora Aerodroma RS pripada Ujedinjenoj Srpskoj, a prema unustarstranačkom dogovoru na tu funkciju će biti imenovan neko od stranačkih kadrova iz izborne jedinice dva iz koje dolazim. Ja lično nemam ambicije da idem na tu funkciju, ali konačna odluka o novom direktoru biće donesena u dogovoru sa predsjednikom stranke Nenadom Stevandićem – kaže Trninić.

Vlada Republike Srpske prošlog četvrtka je razmatrala Informaciju o poslovanju i finansijskom stanju u preduzeću Aerodromi RS. Prema saznanjima Capitala, to je bila priprema terena za smjenu Natalije Trivić koja je trebala da uslijedi na sutrašnjoj sjednici Vlade RS.

eKapija

Reklama
Nastavite čitati

NOVOSTI

Uništena arhiva – Elektroprivreda RS zbog izgorjele dokumentacije obustavljaju sve sporove

Objavljeno

 

Zbog požara, koji se nedavno desio u Elektrokrajini u Banjaluci uništena je cjelokupna arhiva i dokumentacija predmeta za koje su u toku parnični postupci pred sudovima.

Ovo se navodi u dopisu Elektroprivrede Republike Srpske, odnosno Direkcije za javno snabdijevanje električnom energijom kupaca kancelarija Banjaluka, koji je u posjedu BN.

Molimo sve postupajuće sudove da, uzimajući u obzir nastale okolnosti, odobre prekid svih parničnih postupaka pokrenutih od strane Direkcije za snabdijevsnje električnom energijom kupaca, kao tužioca, kao i da do daljnjeg obustave zakazivanje ročišta, određivanje novih rokova za postupanje i dostavljanje sudskih pismena do uspostavljanja procesa rada u novim prostrijama o čemu ćete blagovremeno biti obaviješteni – kaže se u dopisu.

Ovakvi dopisi stigli su u osnovne sudove u Banjaluci, Prijedoru, Gradiški, Kotor Varoši, Mrkonjić Gradu, Prnjavoru, Novom Gradu, Kozarskoj Dubici, kao i okružnim sudovima u Banjaluci i Prijedoru.

Podsjećanja radi, v.d. direktora Elektrokrajine Dragan Čavić je, nakon požara u tom preduzeću, rekao da je skoro sva dokumentacija sačuvana, piše BN TV.

Šta je bio uzrok požara zvanično nije saopšteno. Navodno još uvijek traje istraga.

Reklama

eKapija

Nastavite čitati

VIJESTI

Međunarodni praznik rada – šta predstavlja i od kad se obilježava u BiH

Objavljeno

 

Međunarodni praznik rada – Prvi maj obilježava se na dan kada su radnici u Čikagu davne 1886. štrajkom i protestima počeli da se bore za osmosatno radno vrijeme, a ovaj praznik predstavlja dan solidarnosti radnih ljudi cijelog svijeta.

Još od 1890. godine se slavi i to nakon što je donesena odluka na 1. Kongresu II Internacionale u Parizu, jula 1889. godine. Povod toj odluci bio je krvlju ugušen štrajk 40 hiljada čikaških radnika, 1. maja 1886. godine.

Tada su radnici tražili 8 sati rada, 8 sati odmora i 8 sati za kulturno uzdizanje. Kongres je odlučio da svake godine 1. maja radnička klasa manifestira demonstracijama svoju solidarnost u borbi za osmosatni radni dan. 1890. i narednih godina 1. maj se proslavljao masovnih mitinzima i demonstracijama proleterijata, kao i sukobima s policijom.

Prve demonstracije u BiH su se dogodile 1906. godine.

Nastavite čitati

U trendu